Sık Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, lazer teknolojisi yardımıyla, en kısa sürede, en az ağrı ve yan etkiyle vücuttaki istenmeyen tüyleri güvenli ve kalıcı bir şekilde yok etme yöntemidir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA, 1997 yılında lazer epilasyon tedavisinin etkin, güvenilir ve kalıcı bir yöntem olduğunu tescillemiştir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon uygulaması ergenlik sürecini tamamlamış tüm genç bireylerden başlayarak, her yaştaki yetişkin için uygundur. Yüz ve vücut bölgesindeki istenmeyen tüylerde farklı yöntem ve süreçlerde uygulanmaktadır

Lazer Epilasyona Ne Zaman Başlanmalı ?

Ergenlik döneminde başlanabilir . Kız çocuklarında adetten 1 yıl sonra başlanabilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Göze yapılacak direkt atış dışında hemen her bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir.

Yazın Bronz Tende Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Evet çeşitli lazer teknolojileri bunu mümkün kılmaktadır.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılabilinir Mi?

Kadın doğumcunun izniyle yüz bölgesi yapılabilir.

Koyu Ten, Açık ve İnce Kıllarda Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Bir çok tipte lazer epilasyon yapılabilir. En doğru yöntemi hekiminiz bildirecektir.

Lazer Epilasyonda Kıllar Biter Mi?

Sert ve koyu kıllar hızlı biter. İnce ve açık renk kıllarda da yeterli sonuca ulaşılır.

Epilasyon Uygulanan Bölgede Kıllar Bir Daha Çıkar Mı?

Kıl yapısına ve cilt tipine bağlı olarak hiçbir zaman tamamiyle bitme garantisi verilmez bu Garanti’nin verildiği durumlar gerçekçi değildir. Danışanların hizmet alacaklari merkezde bu detayı göz etmeleri önemlidir. Kılların bitme oranı genellikle %80-90 civarındadır ve kullanılan cihaza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hormon bozukluğuna bağlı herhangi bir durum söz konusu olmadığı sürece biten kullar bir daha yüzeye çıkmaz

Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce ve Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kıl tipine uygun tedavi uygulanabilmesi için tüyün yapısını görmek gereklidir. Bu nedenle lazer uygulamasından önce tüylerin alınmamış olması gerekir.Lazerden sonra aynı gün, ılık su ile duş alınıp nemlendirici kremler kullanılabilir. Koltuk altı bölgesi için ilk 24 saat deodorant kullanılması tavsiye edilmez. Genel vücut temizliğinde, çok sert lif ve kesenin bir hafta sonra yapılması önerilir

Lazer Cilde Zarar Verir Mi?

Buradaki en önemli faktör cilt renginizdir. Lazer siyaha karşı duyarlıdır.Bu nedenle cilt rengi ne kadar açık ise risk o oranda azalır. Koyu ciltlere yapılacak uygulamalarda, uygulayıcının deneyim ve uzmanlığı çok önemlidir; dikkatli çalışılmalıdır.

Lazer Genel Sağlığa Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon Türkiye’de yaklaşık 20 yıldır; dünyada ise daha uzun zamandır uygulanmaktadır. Kurumumuzda FDA onaylı ve CE belgeli cihazlar kullanılmaktadır.Bu cihazlar hiçbir şekilde radyoaktif madde içermez.

Lazer Epilasyon Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Fiyatlandırma uygulanacak bölgeye; tüylenme sıklığına ve tipine göre belirlenir.

Lazer Epilasyon Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Vücut bölgesinde başlangıçta 2 ayda, tedavinin ileri safhalarında 3-4 ayda bir toplamda 5-7 seans yeterli olabilmektedir.Yüz bölgesi için ortalama ayda bir, yine ilerleyen seanslarda 2 ayda bir seans uygulanarak toplam 10 seansta tedavi tamamlanabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Açı eşiği kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişkenlik göstermekle birlikte, genellikle hastaların büyük çoğunluğu hiçbir acı hissetmemektedir. İşlem sırasında her at sta sadece bir lastik çarpmasının olusturduğu kadar bir acı hissi olusur. Acı eşiği düşük kişiler için, uygulamadan 1–2 saat önce olası acı hissini ortadan kaldıracak kremler tatbik edilerek acı hissi minimum seviyeye indirilerek işlem yapilabilir.

Güneş Her Zaman Faydalı Mıdır?

Güneş D vitamini açısından zengindir.Yazın güneşden korunmazsak leke ,çizgi ve aknelerde artış olur.Yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmamız lazım.

Botoks Nedir? Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması, Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen etken maddenin kırışıklık tedavisi amacıyla kullanılması olarak tanımlanabilir. Son yıllarda popülerliği artan işlem, cerrahi bir estetik operasyon olmayıp, bir medikal estetik uygulaması olarak kabul edilmektedir. Operasyon, hastanın yüz ve mimik kaslarını onaracak etken maddenin, çok küçük iğneler ile yüzün belli noktalarına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

Botoks Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır? Yan etkileri Var mıdır?

Operasyona uygun bölgeler arasında; göz çevresi, alın, üst dudak üzeri ve boyun sayılabilir. Uygulama sonrasında alındaki yatay çizgiler, göz çevresindeki kaz ayağı denilen çizgiler, göz kapaklarındaki kırışıklıklar ve boyundaki katlanmalar büyük oranda azaltılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, botoks uygulamaları, aşırı terleme tedavisi için koltuk altı ve avuç içine de yapılabilmektedir.

Botoks Fiyatları Nedir?

Yüzün hangi bölgelerine uygulama yapılacağı ve bu bölgelerin kırışıklık derecesi, kaç tüp etken madde kullanılacağı ve operasyonu gerçekleştirecek hekimin ne kadar deneyimli olduğu, fiyatları etkileyen unsurlardan bazılardır. Eğer ücretler hakkında net bilgi sahibi olmak isterseniz, alanında uzman bir hekimin görüşlerine başvurmanız yerinde olacaktır.

Botoks Yapıldığında Doğal Olabilir Mi?

Botoks kişiye özel olmalıdır.Uygulama noktaları kişiye özel olursa Sonuçda doğal olur.

Botoks Yapmayı Bırakırsam Cildim Daha Mı Kötü Olur?

Hayır, eski haline döner.

Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir?

Koltuk altı terlemesine karşı botoks yapıyoruz. 1 yıla yakın terlemeyi önlüyor.

Dolgu Maddeleri Nelerdir?

Dolgu maddeleri jel içerikli maddelerdir. Cilt kırışıklıkları ve çizgilerin içine enjekte edilerek volüm artışı sağlar. Vücudumuzda da bulunan Hyaluronik Asit denilen madde içermektedir.

Dolgu Maddesi Uygulaması Kimlere Yapılmaktadır?

Dolgu maddesi enjeksiyonu minimal invaziv estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Kırışıklıkları giderme amaçlı uygulamalar genellikle 30’lu yaşlardan itibaren yapılmakla birlikte, kontur bozukluklarını gidermek amaçlı uygulamalar 20’ li yaşların ortasından itibaren yapılabilir.

Genellikle Hangi Bölgelere Dolgu Maddesi Yapılmaktadır?

Kalınlaştırılarak dolgun görünmesinin sağlanması için dudaklara, ince çizgiler ve derin kırışıklıkların tedavisi için yüzün pek çok bölgesine, boyun kırışıklıklarının azaltılması ve dekolte çizgilerinin giderilmesi için boyun ve göğüs duvarının üst tarafına, yaşlanmanın en önemli ip uçlarından olan el sırtındaki kırışıklıkların giderilmesi ve ellere daha genç bir görünüm sağlamak için ele dolgu maddesi uygulanabilir.

Dekolte ve Boyun Bölgesi Kırışıklıkların Tedavisi Var Mı?

İnce hyaluronik asit dolgular ve mezobotoks kırışıklıkları yok ediyor.Elastikiyet için somon DNA aşısından yararlanıyoruz.

Dolgu Maddeleri Uygulandığında Etkisi Ne Kadar Devam Eder?

Kullanılan maddenin özelliğine göre hyalüronik asit içeren preparatlarda 6-12 ay, Poly L Laktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, Hidroksi apatit içeren preparatlarda 3-5 yıl, kalıcı dolgularda ise ömür boyu devam eder.

Dolgu Uygulamasından Sonra İşe gitmeye engel bir durum olur mu?

Uygulama yapılan yere, doza, etken maddeye bağlıdır.  Hafif bir şişlik durumu olabilir, buz uygulama sonrası ödem hızla azalır. Sigara kullanımı dolgu sonrasında olabilecek morluk, ekimozu arttırır. Yüze uygulamadan sonra sıcak içecekler alınmaz ve baş yukarıda olacak şekilde pozisyon verilir. Ertesi günü hemen hemen normale dönülür.

Dolgu yaptırırsam yüzüm çok mu şişer?

Hayır, yeni nesil  dolgular yüzü şişirmiyor. Kırışıklıkları giderip yüzün sarkmasını engelliyor .

Mezoterapi ve dolgu işlemleri ağrılımıdır?

Uygulamadan önce lokal anestezik krem sürülür .20 dak sonra işlem yapılır.Ağrı minimum olur

PRP yalnız kırışıklık tedavisinde mi kullanılır?

Kişinin kendi kanının santrifüj edilmesiyle pıhtı hücrelerinden elde edilen plazma sivilce izi , yara izi,kırışıklık,sarkma,cilt yenilenmesi  ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılır.

Saç dökülmelerinde, dökülme duruyor mu?

Saç mezotetapisi, saç PRP’si, saç dolgusu tedavilerinden biri veya birkaçı kombinlenerek dökülme durur, saçın kalitesi artar.

Dermapen nedir?

Ciltte mikrokanallar açarak doku kaybı olan bölgede kollajen doku artırılır. Cilt yeniden yapılandırılır. Sivilce izleri, inçe çizgiler giderilir. Cilt sıklaşır.

Yazın cilt bakımı yaptırılabilir mi?

Temmuz, Ağustos’ta peelinglere ara veririz. Cilt bakımı yazında yaptırılabilir.