Vücut Sıkılaştırma

Vücut Sıkılaştırma 

Ani kilo kaybı ve gebelik sonucunda dokularda gevşeme olabilir. Firming solüsyon ile vücut gevşekliği tedavi edilir. İnce uçlu iğnelerle uygulanır. Özellikle kalça, uyluk, karın ve kollardaki gevşeklik üzerinde sıkılaştırıcı etkisi vardır. Bağ dokusu sentezini arttırır.

Nasıl Uygulanır?

Vakum yardımıyla yağlı bölgeyi makine içine çeker. Cilt özel jel örtü ile korunur. İçeri çekilen yağlar hızla sıfır derecenin altında soğutulur ve yağlar dondurulur. Daha sonra yağ hücreleri donarak kendi kendilerine parçalanmaları aktive edilmiş olur. Zaman içerisinde parçalanan yağlar vücut tarafından yavaş yavaş yok edilir ve vakumlanan alan 2-3 hafta sonra yok olmuş olur. İşlem yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansda 2 başlık kullanılabilir. İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir. Kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Birden fazla seans gerektirebilir.

Ani kilo alıp vermekten, yada yaşlılığa bağlı olarak vücudun elastin hücrelerindeki kayıplardan yada genetik olarak vucut ve yüz de yani derimizde gevşemeler oluşabilmektedir. Bunları gerek doğru eğzersizlerle gerekse medikal estetik ten yardım alarak giderebilmekteyiz.

Son yıllarda bu konuda bir çok alternatif oluşmuştur. An cak son yılların en çok rağbet gören çalışmalarından biri radyo frekansı ile kombine edile bilinen enjeksiyonlarla yapılan mezoterapi teknikleri ve muadil karışımlarla cildin düşüklüğü toparlanabilmektedir.