Mezolipoliz

Mezolipoliz nedir?

Bölgesel yağ parçalama tedavisidir. İnce uçlu iğnelerle uygulanır. Göbek ve kalça yanlarındaki bölgesel yağ parçalanmasını sağlar. Yağ depolarını azaltır.

Mezolipoliz işleminde enjekte edilen ana madde ise;  Fosfatidilkolin yani diğer bir ismi ile soya lesitininden elde edilen bir maddedir.Bu madde aslında insanların sinir dokularında ve beyninde yer almaktadır. Hatta uzun yıllardan beridir de kolesterolü düşürmek amacı ile kullanılmaktadır. 

Mezolipoliz uygulamasının, mezoterapi uygulamasından farkı ise, mezoterapide yüzeysel alanda olan selülit ve yağlanmalara ulaşılırken, mezolipoliz de cilt altındaki esas yağlı dokuya ulaşılır.

Üstelik mezoterapiyi haftada 2 kez bile yapabilirken, mezolipoliz 10-15 gün ara ile yapılabilmektedir. Ayrıca lipoliz genellikle çok daha kilolu kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Ufak tefek fazlalıkları olan bayanlar daha çok mezoterapiyi tercih etmektedir.

Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?

Lipoterapi yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, gözaltı torbalanmalarında ve gıdı giderilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle sellülitin meydana getirdiği portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde çok etkilidir. Erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde de kullanılır.

Seanslardan sonra herhangi bir rahatsızlık hissi oluşuyor mu?

O bölgede hafif morarma olabilir. Özellikle ilaç enjekte edildikten hemen sonra, kaşınma, biraz yanma ve kızarıklık olabilir. Ama bunlar birkaç gün içinde kendiliğinden yok olabilmektedir. Aksi durumda doktora başvurmalısınız.

Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir. Çünkü doğal yollardan yağ yakılımını artırmaktadır. LPG ile desteklenmesi sayesinde yağ yakılımı ve drenaj hızlandırılmaktadır. Kişinin durumuna gore 8 veya 10 seans uygulanmaktadır.