Dolgu Uygulamaları

Zaman içinde dudaklar incelmeye, şeklini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak için hyaluronik asit dolguları kullanılabilir. 

Hyaluronik asit, en çok kullanılan dolgu maddesidir. Bu maddenin alerji riski oldukça azdır ve hyalurinaz denen bir madde ile anında eritilebilir. Kullanımı kolay ve geri döndürebilmesi açısından hem hastayı hem de doktoru koruyan bir dolgu maddesidir. 

Yüz Dolgusu İle Ameliyatsız Gençleşin!

Ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde çok önemli bir yer tutan yüz dolgusu ile kısa sürede gençleşmek, kırışıklıklardan kurtulmak mümkün.Dolgu enjeksiyonları ile kirışıklıkların açılması sağlanabildiği gibi ilerleyen yaş ile birlikte yanak, elmacık, şakak bölgelerinde oluşan hacim kayıplarını gidermek dolayısıyla yüzünüze fresh ve genç bir görünüm kazandırabiliyoruz

Hangi materyaller yüz dolgusu için kullanılmaktadır?

Yüz dolgusu olarak bugün tüm dünyada en sık kullanılan preparatlar hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Hyaluronik insan vücudunda bulunan bir proteindir ve su tutucu özelliği vardır. İnsan vücudunda bulunan bir molekül olması nedeniyle allerjik reaksiyon olma ihtimali 0 olarak kabul edilir. Yani güvenli bir şekilde vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Ürünün su tutucu özelliği sayesinde hacim sağlama ve kırışıklığı açma etkisi son derece başarılıdır.
Kalsiyum hidroksiapatit kullanılan diğer bir dolgu maddesidir ve kalıcılığı 12-18 ay arasında değişim gösterir.
Diğer bir dolgu maddesi metilmetakrilat olarak piyasaya sunulmuştur. Erimeyen ve kalıcı bir dolgu maddesi olan bu ürünün dikkatli kullanılması gerekir.