Botoks Uygulaması

Botoks; “Clostridium botulinum” isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 10 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

Botoks; orta ve derin kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir.

2002 yılında Amerikan Gıda ve İlaç yönetimi Kurumu (FDA) tarafından kozmetik kullanımına onay verilmiştir. Şu ana kadar yalnızca ABD’de bir milyon uygulama yapılmıştır.

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Topluluğu tarafından ise Botoks, 2002 ve 2003 yıllarında hekimlerin uyguladığı cerrahi ve cerrahi olmayan kozmetik işlemler içinde “en popüleri” olarak değerlendirilmiştir.

Botoks yani Botilinum enjeksiyonu 20 yıldır kasları gevşetmek amacıyla kullanılmaktadır.Yüzeyel kasları gevşeterek,mimikler sonucu oluşan çizgi ve kırışıklıkları ortadan kaldırır.  Genç ve parlak bir cilt meydana  gelir .

Etkisi  uygulamadan 48 saat sonra başlar.Son halini alması 10-12 günü bulabilir.İlk uygulamada etki 4 ay sürer .Düzenli uygulamalarla etkisi 6ay ile 1 yıla kadar sürebilir.Zamanla da fazla kırışıklık oluşumunu engeller.

Botoks uygulamasında kişiye özel ve doğal çalışmalar ilk prensibimizdir.

Botoksla koltukaltı terlemesi ve migren tedavisi de yapılır.Koltukaltı terlemesinde ; botoksun terlemeyi azaltıcı etkisi 8-9 aydır. Koltukaltı aşırı terleme tedavisinde sinirlerin çalışmasını bloke ederek ter üretimini engeller.